GMINA SOBÓTKA to 12 500 mieszkańców, w tym miasto Sobótka 6 580, powierzchnia gminy to 13 535 ha. Sobótka stanowi naturalne zaplecze turystyczne dla aglomeracji wrocławskiej. Usytuowanie 30 km na południowy-zachód od Wrocławia sprawia, że w niespełna 20 minut jesteś w enklawie zieleni w masywie Góry Ślęzy. Sobótka znana jest jako ośrodek wypoczynku weekendowego słynący z pięknej przyrody, górskich krajobrazów oraz doskonałego położenia. Główny kierunek rozwoju, jaki przyjęli mieszkańcy, to turystyka, wypoczynek i rehabilitacja. Do inwestowania w tych dziedzinach zapraszamy Państwa.
Sobótka i Ślęża to serce Śląska, a ich dzieje sięgają wczesnego neolitu (lata 4200 – 3500 p.n.e.) Losy mieszkańców tych ziem toczyły się niejako poza wielką historią i polityką, największy wpływ na ich koleje miała sama Góra Ślęża. Nic, więc dziwnego, że i współcześni mieszkańcy tych ziem żywią do niej ciepłe uczucia. Bo góra ta wyniosła, widoczna z daleka, piękna i tajemnicza, od tak dawna jak ziemie te zamieszkiwano stała się miejscem świętym. Tam na jej szczycie w mroku nocy, w blasku błyskawic, czy w świetle słonecznego dnia odbywały się rzeczy najbardziej tajemne, Ślęża, bowiem była siedzibą bogów. Tajemnic jej nie zgłębili ani naukowcy, którzy badali pozostałe na jej szczycie i zboczach pamiątki dawnych wieków, ani poszukiwacze skarbów czy przygód.
Miasto Sobótka i okolice to magiczne unikatowe miejsca. To miejsce ponadczasowe gdzie odwieczne mity i legendy mogą stać się rzeczywistością.
obszar w granicach obrębu Rogów Sobócki okolice ulicy Młynarskiej
od północy ograniczony jest ul. Pogodną, od zachodu ul. Wrocławską oraz działkami nr: 435/1, 432, 427/7. Od południa teren ogranicza ulica Słoneczna. Wschodnia granicę stanowią działki nr 425 i 426
obejmuje działki nr 400/12 oraz działek powstałych z podziału działki nr 400/13
obszar w granicach obrębu Siedlakowice działki numer 21/1,21/2
obejmujący obręby: Strzeblów, Górka, Miasto; rejon ul. Piotra Włosta oraz amfiteatr z drogą dojazdową
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że na podstawie zarządzenia
Dyrektora Powiatowego Zakładu Katastralnego we Wrocławiu
nr 14/2024 z dnia 28 listopada 2024 r.
dzień 27 grudnia 2024 r. (piątek)
został ustalony dniem wolnym od pracy
dla pracowników Powiatowego Zakładu Katastralnego we Wrocławiu.
W zamian za powyższy dzień wolny
dzień 14 grudnia 2024 r. (sobota)
został ustalony dniem pracy.
Obsługa interesantów będzie się odbywała
w godzinach od 730 do 1530.