Gmina Sobótka

GMINA SOBÓTKA to 12 500 mieszkańców, w tym miasto Sobótka 6 580, powierzchnia gminy to 13 535 ha. Sobótka stanowi naturalne zaplecze turystyczne dla aglomeracji wrocławskiej. Usytuowanie 30 km na południowy-zachód od Wrocławia sprawia, że w niespełna 20 minut jesteś w enklawie zieleni w masywie Góry Ślęzy. Sobótka znana jest jako ośrodek wypoczynku weekendowego słynący z pięknej przyrody, górskich krajobrazów oraz doskonałego położenia. Główny kierunek rozwoju, jaki przyjęli mieszkańcy, to turystyka, wypoczynek i rehabilitacja. Do inwestowania w tych dziedzinach zapraszamy Państwa.

Sobótka i Ślęża to serce Śląska, a ich dzieje sięgają wczesnego neolitu (lata 4200 – 3500 p.n.e.) Losy mieszkańców tych ziem toczyły się niejako poza wielką historią i polityką, największy wpływ na ich koleje miała sama Góra Ślęża. Nic, więc dziwnego, że i współcześni mieszkańcy tych ziem żywią do niej ciepłe uczucia. Bo góra ta wyniosła, widoczna z daleka, piękna i tajemnicza, od tak dawna jak ziemie te zamieszkiwano stała się miejscem świętym. Tam na jej szczycie w mroku nocy, w blasku błyskawic, czy w świetle słonecznego dnia odbywały się rzeczy najbardziej tajemne, Ślęża, bowiem była siedzibą bogów. Tajemnic jej nie zgłębili ani naukowcy, którzy badali pozostałe na jej szczycie i zboczach pamiątki dawnych wieków, ani poszukiwacze skarbów czy przygód.

Miasto Sobótka i okolice to magiczne unikatowe miejsca. To miejsce ponadczasowe gdzie odwieczne mity i legendy mogą stać się rzeczywistością.


WYCZYŚĆ
Sulistrowiczki – obręb

w granicach obrębu Sulistrowiczki

Zobacz więcej

Sulistrowiczki – południowo-zachodnia część obrębu

Obszar znajduje się w południowo-zachodniej części obrębu Sulistrowiczki

Zobacz więcej

Sulistrowiczki – ul. Brzozowa, ul. Letnia

Obszar położony pomiędzy ul. Brzozową oraz ul. Letnią w obrębie Sulistrowiczki

Zobacz więcej

Świątniki – obręb

w granicach obrębu Świątniki

Zobacz więcej

Teren górniczy – „Strzeblów A”

Obszar połozony w części terenu górniczego „Strzeblów A”

Zobacz więcej

Wojnarowice – obręb

w granicach obrębu Wojnarowice

Zobacz więcej

Żerzuszyce – obręb

w granicach obrębu Żerzuszyce

Zobacz więcej

107 wyników
Zmień rozmiar tekstu
Zmień kontrast