Gmina Żórawina

GMINA ŻÓRAWINA leży na południu od aglomeracji wrocławskiej. Jest Gminą nizinną. Posiada wyjątkowo dogodne połączenia komunikacyjne, sprzyjające funkcjom logistycznym o zasięgu ponadregionalnym, tj. linię kolejową relacji Wrocław – Praga, jako kierunek tranzytowy kolei żelaznej na południe Europy. Przez gminę przebiega również ważna trasa komunikacyjna, autostrada A4 (zjazd autostradowy Krajków), łącząca południowe województwa kraju z przejściami granicznymi z Niemcami (Zgorzelec – Jędrzychowice, Słubice, Olszyna, itp.). Główny układ komunikacyjny uzupełniają drogi wojewódzkie nr W-395 relacji Wrocław – Strzelin – Ziębice i nr W-346 relacji Oława – Kąty Wrocławskie – Środa Śląska. Przez teren gminy przebiegają również liczne drogi powiatowe. Dzięki temu z Żórawiny do Wrocławia możliwy jest dojazd aż czterema trasami komunikacji kołowej.

Żórawina to gmina atrakcyjna pod wieloma względami. Z jednej strony zapewnia swoim mieszkańcom i gościom dostęp do dobrodziejstw natury, spokój i możliwość ucieczki od zgiełku. Zaledwie 15 minutowa podróż samochodem przenosi nas do centrum Wrocławia, nie bez powodu znanego jako miasto spotkań. Miasta przez wielu określanego jako jedno z najpiękniejszych w Europie, oferującego wachlarz atrakcji kulturalnych, rozrywkowych, a także miejsca przyciągającego inwestorów z całego świata.

To wszystko powoduje, że coraz większa ilość przedsiębiorstw oraz osób prywatnych docenia walory Żórawiny, jej wzrost gospodarczy, piękno i spokój czy dostęp do wykwalifikowanych sił roboczych Wrocławia, wybierając tereny gminy na swój dom lub siedzibę firmy.

 

Gmina Żórawina w liczbach:

  • Powierzchnia – 12.011 ha
  • Ilość miejscowości – 33
  • Ilość sołectw – 26
  • Liczba ludności – 7984

PLANY MIEJSCOWE - PODKATEGORIE


WYCZYŚĆ
Szukalice

obejmujący północną część wsi Szukalice

Zobacz więcej

Szukalice – część centralna

obejmujący centralną część wsi Szukalice

Zobacz więcej

Szukalice – część północno-wschodnia

obejmujący północno-wschodnią część wsi Szukalice

Zobacz więcej

Szukalice cz. pn. obrębu

położony w granicach obrębu geodezyjnego wsi Szukalice, obejmujący tereny położone na północ od istniejącej zabudowy wsi Szukalice między drogami powiatowymi nr 1955D i 1953D

Zobacz więcej

Szukalice cz. południowa

obejmuje obszar położony w południowej części obrębu Szukalice, na zachód od drogi powiatowej 1955D, na południe od drogi gminnej – działka nr 33

Zobacz więcej

Turów

położony w południowej części obrębu Turów.

Zobacz więcej

Turów działka 226/1

Obszar położony przy działce 226/1

Zobacz więcej

Turów działki 228/1 i 228/2

obejmuje działki ewidencyjne o numerach 228/1 i 228/2 położone w obrębie geodezyjnym Turów, gmina Żórawina

Zobacz więcej

Turów- dz. 137 i 138

ograniczony do działek 137 i 138

Zobacz więcej

Węgry

położony w środkowej części obrębu geodezyjnego Węgry

Zobacz więcej

102 wyników