Gmina Czernica

GMINA CZERNICA położona jest we wschodniej części województwa dolnośląskiego. Od zachodu graniczy z Wrocławiem, od północy z gminami: Długołęka i Oleśnica, od wschodu z miasto – gminą Jelczem Laskowicami, od południa z gminami: Święta Katarzyna i Oława. Gmina Czernica położona jest w obrębie Niziny Śląskiej na pograniczu dwóch mezoregionów: Równiny Oleśnickiej (część północna) i Pradoliny Wrocławskiej (część południowa). Teren obszaru jest dość płaski, a wysokości nad poziomem morza wahają się w granicach 120 – 130 m npm.

Klimat gminy należy do najcieplejszych w Polsce. Zimy są łagodne (średnia temperatura stycznia wynosi – 1,10C), lato ciepłe (średnia temperatura lipca + 18,80C). Mikroklimat lokalny jest na ogół korzystny. Obszar gminy jest więc wyjątkowo korzystny dla celów osadnictwa i dla wszystkich podstawowych roślin uprawnych.

Gleby występujące w gminie Czernica są w większej części średniej i niskiej jakości, wytworzone z piasków, rzadziej z glin zalęgających płytko na luźnym podłożu ( gleby typu pseudobielic i gleb brunatnych z reguły kwaśnych oraz madów wyściełających doliny rzeczne).

Lasy zajmują 19,9% ogólnej powierzchni gminy. Posiadają duże walory rekreacyjne, szczególnie lasy o korzystnym siedlisku, odpowiedniej zwartości drzew wieku drzewostanu, z reguły powyżej 100 lat. Lasy takie doskonale nadają się do rekreacji sobotnio – niedzielnej. Takie kompleksy leśne znajdują się w okolicach Chrząstawy Wielkiej, Chrząstawy Małej i Nadolic Wielkich oraz w okolicy Gajkowa.

 

Atuty Gminy:

  • Znakomite położenie geograficzne, bliskie sąsiedztwo Wrocławia, dogodna komunikacja z Wrocławiem.
  • Wysoko kwalifikowana kadra, dobrze wykształceni i mobilni mieszkańcy.
  • Walory turystyczne, rekreacyjne, duże kompleksy leśne w okolicach Chrząstawa Wielkiej i Chrząstawy Małej, czyste powietrze i woda z ujęć głębinowych.
  • Rezerwy terenów pod inwestycje przemysłowe, budownictwo mieszkaniowe, rekreację, sporty wodne i wędkarstwo.

WYCZYŚĆ
Dobrzykowice 19

rejon ulicy Krzykowskiej

Zobacz więcej

Dobrzykowice 20

rejon ulicy Leśnej

Zobacz więcej

Dobrzykowice 21

obejmujący rejon ulic: Cisowej, Morelowej, Jodłowej, Cyprysowej, Cedrowej

Zobacz więcej

Dobrzykowice część północno-zachodnia

Obszar ulic Fabryczna, Magazynowa, Przemysłowa

Zobacz więcej

Dobrzykowice i Krzyków

teren wsi Dobrzykowice i Krzyków

Zobacz więcej

Dobrzykowice ul. Błękitna

obejmuje działki ewidencyjne 355/2, 355/3, 355/18, 355/19, 355/32, 355/33, 355/58, 355/59, 355/60, 355/61, 355/62, 355/63, 355/64

Zobacz więcej

Dobrzykowice ul. Cedrowa

obejmuje obszar zachodniej części ulicy Cedrowej we wsi Dobrzykowice; działka ewidencyjna nr 201/6

Zobacz więcej

Dobrzykowice ul. Stawowa

obejmuje działki ewidencyjne nr 267/2, 267/5, 267/6, 267/7, 267/41 oraz 267/42 położone w środkowej części obrębu Dobrzykowice przy ul. Stawowej

Zobacz więcej

Dobrzykowice- część północna

Obszar położony w obrębie wsi Dobrzykowice (część północna)

Zobacz więcej

Dobrzykowice- część zachodnia

Obszar położony w zachodniej części obrębu Dobrzykowice

Zobacz więcej

128 wyników