Gmina Siechnice

GMINA SIECHNICE położona jest w województwie dolnośląskim w powiecie wrocławskim  (graniczy od północy z Wrocławiem), od północnego-wschodu ogranicza ją rzeka Odra.

Do atutów jej położenia należą przebiegające przez obszar gminy szlaki komunikacyjne:

  • droga krajowa nr 94 (Zgorzelec-Wrocław-Opole-Bytom-Kraków),
  • w 2013 roku otwarty został pierwszy odcinek tzw. „Wschodniej obwodnicy Wrocławia”. Odcinek ten prowadzi od miasta Siechnice poprzez nowy most na Odrze, aż do Łan w gminie Czernica – długość odcinka to ok.6 km. W grudniu 2014 roku otwarto dla ruchu samochodowego drugi, pięciokilometrowy odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Połączył on ronda w Siechnicach (droga krajowa nr 94) i Iwinach (droga Wojewódzka 395). Docelowo droga ma połączyć autostradę A4 z drogą S8,
  • droga wojewódzka nr 395 (Paczków-Ziębice-Strzelin-Wrocław),
  • trzy linie kolejowe.

Na terenie gminy znajdują się cztery stacje kolejowe – w Świętej Katarzynie i Zębicach (na trasie kolejowej Wrocław – Brzeg – Opole), w Siechnicach (na trasie kolejowej Wrocław – Czernica – Jelcz Laskowice) oraz w Smardzowie (na trasie kolejowej Wrocław – Kłodzko – Międzylesie).

Dodatkowymi atutami gminy są: przebiegająca w odległości około 5 km od jej granic – autostrada A4, a także znajdujące się kilkanaście kilometrów dalej lotnisko międzynarodowe we Wrocławiu.

Od 2000 roku na terenie gminy działa Gminna Strefa Aktywności Gospodarczej (GSAG) w Siechnicach. Teren ten wydzielono w południowej części miasta, z przeznaczeniem na inwestycje produkcyjne, usługowe i handlowe. Jego ogólna powierzchnia to 80 ha.

Na koniec 2020 roku w gminie zameldowanych było 22 606 mieszkańców. Liczba ta z każdym rokiem wzrasta o kilkuset nowych osób, przede wszystkim w wyniku migracji ludności z terenu Wrocławia.


WYCZYŚĆ
Prawocin – Etap I

Obszar obejmujący część obrębu Prawocin, gmina Siechnice

Zobacz więcej

Radomierzyce – północna część obrębu

Obszar obejmujący północną część obrębu Radomierzyce

Zobacz więcej

Radomierzyce cały

Zobacz więcej

Radomierzyce działki 49/2, 51/1

obejmuje obszar działki nr 49/2 i część działki 51/1 w Radomierzycach

Zobacz więcej

Radomierzyce działki 49/5 i 49/6

obejmuje działki ewidencyjne 49/5 i 49/6, Radomierzyce

Zobacz więcej

Radomierzyce działki 50/4-50/10

obejmuje obszar działek 50/4, 50/5, 50/6, 50/7, 50/8, 50/9, 50/10 w Radomierzycach

Zobacz więcej

Radomierzyce teren „C”

Obszar obejmujący teren „C” we wsi Radomierzyce

Zobacz więcej

Radwanice 1:2000

obejmuje obszar obrębu Radwanice z wyłączeniem obszaru zespołu zabudowy mieszkaniowej w Radwanicach dla rejonu ulic Wrocławskiej, Kolejowej i Słonecznej

Zobacz więcej

Radwanice 1:5000

obejmuje obszar obrębu Radwanice z wyłączeniem obszaru zespołu zabudowy mieszkaniowej w Radwanicach dla rejonu ulic Wrocławskiej, Kolejowej i Słonecznej

Zobacz więcej

Radwanice Aktywność Gospodarcza

obejmuje obszar w południowej części obrębu Radwanice

Zobacz więcej

103 wyników